Najnowsze wpisy

dom murowany
Blog

Budowa domu: murowany czy szkieletowy?

Osoby planujące budowę domu muszą dokonać wyboru: tradycyjny dom murowany, czy nowoczesny „Kanadyjczyk”? Oba typy mają swoje wady i zalety, jednak również wiele je łączy. Zarówno domy murowane jaki szkieletowe mogą być energooszczędne, oba rodzaje nie mają żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o bryłę budynku. Czym się kierować, decydując się na daną metodę budowy? Dom na...

Czytaj dalej ›

dom szkieletowy
Blog

Mity o domach szkieletowych

Wokół domów szkieletowych krąży wiele mitów. Przeważnie powielają je Ci, którzy z budową domku kanadyjskiego nie mieli nigdy nic wspólnego. Niektóre z nich wynikają z braku zaufania do drewna (większość domów w Polsce powstaje z pustaka), niektóre są zupełnie bezpodstawne i irracjonalne. Poniżej omówimy kilka najczęściej powtarzanych mitów.

Czytaj dalej ›

domy szkieletowe
Blog

Dlaczego świat pokochał domy szkieletowe?

Domy szkieletowe to najchętniej wybierane konstrukcje w USA, Kanadzie i Skandynawii. Coraz częściej decydują się na nie również Polacy, początkowo sceptycznie nastawieni do budowania z drewna. W naszym kraju od lat solidny dom kojarzony był z domem murowanym i z tego powodu do dziś o domkach szkieletowych krąży wiele mitów, które swoje korzenie mają w nieznajomości danej technologii budowy.

Czytaj dalej ›

budowa domu
Blog

Budowa domu nie musi trwać wiecznie!

Wiele osób marzy o własnym domu. Kiedy już wreszcie kupią wymarzoną ziemię, a w głowie mają plan zagospodarowania całej posesji, zderzają się z brutalną rzeczywistością. Budowa zwykłego domu trwa miesiące, czasami wręcz lata. Do tego można rozpocząć ją dopiero późną wiosną, gdy pogoda się ociepli. Okazuje się więc, że na moment przeprowadzki trzeba cierpliwie poczekać.

Czytaj dalej ›