Firma MYFUTURE HOUSE poza zbudowaniem domów drewnianych proponuje zainstalowanie nowoczesnych i energooszczędnych systemów ogrzewania i chłodzenia. W naszej ofercie znajdziecie miedzy innymi:

 

 1. Pompy ciepła

  pompy ciepla

  W dużym uproszczeniu, jest to system, który ogrzewa wodę użytkową w domu za pomocą energii cieplnej pobranej z otoczenia, czyli powietrza zewnętrznego lub z ziemi. System jest wydajny przez cały rok, nawet przy skrajnie niskiej temperaturze na zewnątrz. W przeciwieństwie do ogrzewania wody za pomocą  kolektorów słonecznych, pompa ciepła nie potrzebuje promieni słonecznych. Pompy ciepła są najlepszym rozwiązaniem w sytuacjach, gdy dom znajduje się w zacienionym miejscu lub nie mamy miejsca na dachu na kolektory. Atutem tego urządzenia jest również to, że po wyprodukowaniu ciepła oddaje ono zimne powietrze na zewnątrz budynku; latem możemy użyć tego powietrza żeby schłodzić wnętrze domu energooszczędnego. Przed ostateczną decyzją  warto wziąć pod uwagę koszt takiego rozwiązania w stosunku do korzyści jakie osiągniemy. Do wyprodukowania ciepła jest potrzebne nieco energii elektrycznej, jednak zazwyczaj pobór jest nieznaczny w stosunku do osiąganych korzyści.

   
 2. Kolektory słoneczne

  kolektory sloneczne

  Jest to urządzenie, które składa się z cienkiej rurki, szybko nagrzewającej się od promieni słonecznych dzięki zamontowanemu absorberowi, czyli cienkiej płycie o dużej powierzchni. Absorber znacznie zwiększa pobór energii z promieni. Za pomocą energii uzyskanej z promieni słonecznych, kolektory ogrzewają wodę użytkową. Urządzenie wydajniej pobiera znikomą ilość prądu w stosunku do pompy ciepła. Urządzenie działa jedynie w momencie, gdy promienie słoneczne padają na kolektory, więc największy pożytek mamy z nich latem. Kolektory idealnie nadają się do domków letniskowych, w których spędzamy czas od maja do września. Natomiast jeżeli w okresie wakacyjnym wyjeżdżamy, to tracimy najbardziej efektywny czas na wykorzystanie kolektorów. Brak odbioru ciepła dodatkowo grozi przegrzaniem systemu.

   
 3. Elektrody fotowoltaiczne

  elektrody fotowoltaiczne

  Elektrody fotowoltaiczne to urządzenia przetwarzające energię słoneczną w prąd elektryczny. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, które pomoże nam zmniejszyć rachunki za prąd albo całkowicie uwolni nas od operatora dostarczającego prąd. W dzisiejszych czasach odnawialne źródła energii są bardzo modne i popularne – dlaczego nie skorzystać ze słońca, które świeci za darmo? W momencie, gdy na elektrody fotowoltaiczne padają promienie słoneczne, w ogniwach następuje uwolnienie elektronów. Na stykach warstw gromadzą się dodatnie i ujemne ładunki elektryczne, dzięki czemu pomiędzy przednią i tylną warstwą powstaje napięcie stałe. Następnie inwerter zmienia ten prąd na napięcie zmienne, takie jakie mamy w sieci, czyli 230v i 50Hz. W tym momencie możemy zasilać urządzenia w domu, a w momencie gdy mamy zamontowane dodatkowe akumulatory, możemy gromadzić większe ilości prądu i wykorzystywać go, gdy będzie potrzebny. Warto połączyć tę technikę z pompami ciepła, dzięki czemu efektywniej wykorzystamy nadwyżkę energii np. na ogrzanie domu. Dodatkowo, istnieje możliwość sprzedaży energii elektrycznej do operatora. Załóżmy, że wyjeżdżamy na wakacje na 3 tygodnie. W tym czasie wyłączamy wszystkie urządzenia, a kolektory mogą zarabiać dla nas pieniądze poprzez wytwarzanie energii i przekazywanie jej do operatora.

   
 4. Rekuperatory

  rekuperatory

  Świeże powietrze w naszym domu z drewna bez otwierania okien? Jest to możliwe dzięki rekuperatorom. Zasada działania tych urządzeń jest bardzo prosta. Powietrze z zewnątrz jest pobierane i ogrzewane (a latem schładzane) przez powietrze pobierane z pomieszczenia. Po oddaniu ciepła powietrze jest wydalane poza budynek. Straty ciepła są bardzo niewielkie, a urządzenie nie pobiera wiele energii elektrycznej i jest dosyć ciche. Dodatkowo dzięki zastosowaniu tej technologii pozbywamy się sporej ilości kurzu z pomieszczeń, dwutlenku węgla i różnych zapachów zastępując je świeżym powietrzem.

   
 5. Grzejniki elektryczne konwektorowe

  grzejniki elektryczne konwektorowe

  Grzejniki konwektorowe dzielimy na dwa rodzaje: wodne i elektryczne. Ich zasada działania polega na pobieraniu powietrza z pomieszczenia, ogrzaniu go i powrotnym przekazaniu do pomieszczenia. Zastosowanie takiego rozwiązania wraz z kolektorami słonecznymi lub elektrodami fotowoltaicznymi jest bardzo efektywne i komfortowe w użytkowaniu. Zaletą ich używania jest to, że są małe i lekkie, co pozwala na powieszenie ich nawet na cienkich ściankach działowych.

   
 6. Sterowanie domem

  sterowanie domemDla tego rozwiązania nie ma granic. Nie da się w kilku słowach opisać co oferuje sterowanie domem, ponieważ zakres możliwości jest zależny od fantazji użytkownika. Możliwe jest sterowanie ogrzewaniem, światłem, klimatyzacją, a nawet pobieranie listy zakupów, którą przygotuje… lodówka! Zaletą tego rozwiązania na pewno jest oszczędność energii elektrycznej oraz zdalne użytkowanie domu w technologii szkieletowej.

   
 7. Klimatyzacja

  klimatyzator

  Kiedyś klimatyzacja w domu była czymś rzadko spotykanym. W dzisiejszych czasach staje się standardem, ponieważ koszt jej zamontowania znacząco się zmniejszył. Klimatyzacja kojarzy się nam przede wszystkim z chłodnym wnętrzem podczas upalnego dnia – i to na pewno jest jej największy atut. Jednak najnowsze systemy klimatyzacyjne, poza utrzymywaniem odpowiedniej temperatury pomieszczeniu, regulują także wilgotność powietrza poprzez nawilżanie go lub osuszanie. Dodatkowo  klimatyzacja oczyszcza powietrze z alergizujących pyłków i kurzu. Odpoczynek po ciężkiej pracy w takim wnętrzu staje się bardziej efektywny i przyjemny.

   
 8. System alarmowy

  system alarmowySystem alarmowy to element wyposażenia domu, którego nie może zabraknąć. Koszty instalacji takiego systemu zaczynają się od 1000zł i w pełni zabezpieczają nasz dom przed złodziejami. Szkody wyrządzane przez włamywaczy są często bardziej kosztowne niż ich łupy. Warto więc zabezpieczyć sie takim systemem i odstraszyć intruzów, którzy zazwyczaj wybierają domy bez alarmu. Pracownicy naszej firmy mogą bezpłatnie zaprojektować i wycenić system alarmowy, nawet na podstawie projektu budynku szkieletowego. Warto skorzystać z takiej darmowej porady.

Kiedyś klimatyzacja w domu była czymś rzadko spotykanym. W dzisiejszych czasach staje się standardem, ponieważ koszt jej zamontowania znacząco się zmniejszył. Klimatyzacja kojarzy się nam przede wszystkim z chłodnym wnętrzem podczas upalnego dnia – i to na pewno jest jej największy atut. Jednak najnowsze systemy klimatyzacyjne, poza utrzymywaniem odpowiedniej temperatury pomieszczeniu, regulują także wilgotność powietrza poprzez nawilżanie go lub osuszanie. Dodatkowo  klimatyzacja oczyszcza powietrze z alergizujących pyłków i kurzu. Odpoczynek po ciężkiej pracy w takim wnętrzu staje się bardziej efektywny i przyjemny.