sprawdz art

Oferta firmy MYFUTURE HOUSE to nie tylko propozycje zamieszczone na naszej stronie. Jesteśmy gotowi zrealizować budowę Państwa wymarzonego domu na podstawie zaproponowanego projektu, a także dzięki doświadczeniu oraz współpracy ze sprawdzonymi architektami zaadaptować go z wersji murowanej na szkieletową.

Na Państwa życzenie stworzymy również zupełnie nową koncepcję.

Jeżeli jeden z nzaszych pomysłów wzbudził Państwa zainteresowanie , ale nie do końca spełnia wszystkie potrzeby , skontaktujcie się z nami , chętnie dostosujemy go do waszych oczekiwań.

Czekamy na nowe wyzwania.

 

 

 

 WARTO WIEDZIEĆ

 1. Spodobał mi się projekt domu murowanego, czy mogę zbudować dom w konstrukcji szkieletowej na jego podstawie?

  Oczywiście, że tak. Zdecydowaną większość projektów można przerobić pod konstrukcję szkieletową. Taki dom z zewnątrz i w środku będzie wyglądał jak murowany.

 2. Czy w konstrukcji szkieletowej można budować duże domy?

  Zdecydowanie. Najlepszym na to przykładem są biurowce budowane w tej technologi w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych.

 3. Jak trwałe są domy tego typu?

  Dom szkieletowy zbudowany w odpowiedni sposób i z dobrych materiałów zagwarantuje nam spokojny sen przez długie lata. Do tej pory funkcjonują budynki wykonane w konstrukcji szkieletowej wybudowane prawie 200 lat temu.

 4. Podobno domy drewniane są łatwopalne?

  To jeden z większych mitów jaki występuje. Domy tego typu są niepalne, drewno, które wykorzystujemy do budowy jest strugane co mocno ogranicza podpalenie takiej belki. Wszystkie szczeliny są wypełnione wełną szklaną, która wyprodukowana została z piasku, dodatkowo wełna odcina dopływ tlenu dla ognia. Ściany wewnątrz budynku pokryte są płytami gipsowymi, których nie da się podpalić, natomiast zewnętrzna ściana najczęściej pokryta jest niepalnym tynkiem mineralnym.

 5. Czy w domach drewnianych można wybudować kominek?

  Oczywiście, często to jeden z głównych systemów ogrzewania.

 6. Jak ciepłe są domy szkieletowe?

  Domy szkieletowe prawie całkowicie pokryte są izolacją termiczną, w związku z tym charakteryzują się bardzo niską przepuszczalnością cieplną. Kolejnym atutem jest ogrzewanie tylko powietrza, a nie ścian budynku. Dzięki temu dom drewniany bardzo szybko się nagrzewa, pozwala nam to zaoszczędzić na rachunkach.

 7. Czy mieszkanie w domu szkieletowym jest ryzykowne dla mojego zdrowia?

  Wręcz przeciwnie. Jest to najbardziej przyjazna człowiekowi technologia budowy ze wszystkich możliwych. W większości zbudowana jest z naturalnych materiałów, nie ma więc obawy o przebywanie w niezdrowym środowisku.

 8. Czy domy tego typu są narażone na zgnicie lub zjedzenie przez szkodniki?

  To kolejny mit, który należy obalić. Drewno konstrukcyjne jest suszone próżniowo, pozwala to zabić wszystkie pasożyty, które się w nim znajdują. Dodatkowo konstrukcja drewniana budynku jest całkowicie odizolowana od warunków zewnętrznych, żadna wilgoć ani szkodniki nie mają do niej dostępu.